MERITUM – to szkoła dla Ciebie

1 Zapraszamy do III LO i Technikum nr 2 w Meritum

#AkcjaSuperEdukacja

Stoisz przed wyborem szkoły? To niezwykle ważna chwila w Twoim życiu, dlatego nie zastanawiaj się dłużej tylko postaw na sukces i Przyjdź do Meritum!

Nasza szkoła to doskonałe miejsce dla młodych ludzi, którzy chcą zdobyć praktyczną wiedzę
i umiejętności niezbędne na rynku pracy. Wysoko wykwalifikowana kadra oraz nowoczesne zaplecze dydaktyczne połączone z wieloletnią tradycją, to gwarancja wysokiej jakości nauczania.

MERITUM to Zespół Szkół, w którym znajdziesz zarówno Technikum nr 2 oferujące kierunki takie, jak: technik informatyk, technik mechatronik oraz technik rachunkowości, jak
i III Liceum Ogólnokształcące o ciekawych i nowoczesnych profilach bazujących na najpopularniejszych w dzisiejszych czasach kompetencjach językowych i informatycznych: zapraszamy do klasy informatyczno-językowo-social media.

Nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnych projektach i konkursach, zdobywania certyfikatów, co rozwija ich umiejętności i pozwala na zdobycie cennego doświadczenia.

Czyż nie brzmi kusząco? A to nie wszystko! ZSTiO MERITUM to nie tylko nauka, ale też dobra zabawa i prawdziwa przyjaźń. To nasi uczniowie tworzą niepowtarzalny klimat szkoły. Realizując liczne projekty takie jak: Śląskie. Zawodowcy, Edukacyjna Sieć Antysmogowa czy Projekt Openair zdrowe powietrze w klasie, zdobywają doświadczenie tak potrzebne w dorosłym życiu. Nasza szkoła od wielu lat plasuje się w rankingu najlepszych liceów w Polsce zajmując wysokie lokaty w ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii czy rankingu Perspektyw obejmującym najlepsze szkoły w kraju.

Tarcza Perspektyw to prestiżowe wyróżnienie, przyznawane przez redakcję „Perspektyw” za osiągnięcia w dziedzinie edukacji. Szkoły, które otrzymują tę nagrodę, cechują się wysoką jakością kształcenia oraz innowacyjnymi metodami nauczania. W przypadku ZSTiO Meritum uzyskanie Tarczy Perspektyw świadczy o wysokim poziomie nauczania i zaangażowaniu kadry dydaktycznej, a także o sukcesach uczniów w nauce oraz osiągnięciach poza nią. Nasza szkoła wyróżnienie to otrzymała już wielokrotnie.

Technikum nr 2 zdobyło Srebrną Tarczę w latach 2016, 2018, 2023 oraz Brązową Tarczę w 2024 roku.

III LO w ZSTiO Meritum w 2021 r. zdobyło Brązową Tarczę oraz po raz kolejny znalazło się w finale ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii – rankingu szkół uczących praktycznych kompetencji na projektach społecznych . Z dumą należy podkreślić, że od 2019 roku szkołą znajduje się w ścisłej czołówce szkół w Polsce, kształcących kompetencje przyszłości.

RANKING SZKÓŁ ZWOLNIENI Z TEORII

Miejsce w PolsceMiejsce w województwie
Rok 202311
Rok 202241
Rok 202171
Rok 202031
Rok 20191 1

Chcecie więcej? Nasza młodzież od wielu lat aktywnie uczestniczy w miejskich
i ogólnopolskich imprezach charytatywnych. Ważne jest dla nas działanie na rzecz społeczności lokalnej. Działające przy szkole Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne PRO MERITUM oraz Klub Młodego Wolontariusza Merit są organizatorami wielu akcji charytatywnych
o szerokim zasięgu, współpracują z wieloma organizacjami. Tylko w ubiegłym roku szkolnym przeprowadzono m. in. Dni Dawców Szpiku dla DKMS, po raz kolejny pracował sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowano akcję Czujniki ratują życie, wiele akcji na rzecz zwierząt, ogromną akcję dobroczynną na rzecz uchodźców z Ukrainy Dowodem na to jest wyróżnienie Śląskim Orłem Wolontariatu.

Nasza szkoła otrzymała w 2022 r. tytuł Szkoły Przyjaznej Harcerstwu w Siemianowicach Śląskich oraz w 2023 r. certyfikat „Miejsce przyjazne Wolontariuszom Korpusu Solidarności”.

Proces dydaktyczny jest stale modyfikowany i doskonalony, tak, by nauka była przyjemnością. Wiele lekcji przybiera formę warsztatów, wycieczek, innowacji. W gronie naszych uczniów nie brakuje stypendystów między innymi Prezesa Rady Ministrów. Corocznie odbywają się również praktyki zawodowe, które ułatwiają odnalezienie miejsca na rynku pracy. Uczniowie pogłębiają wiedzę podczas współpracy z uczelniami wyższymi i instytucjami naukowymi.

Dzięki tym kontaktom absolwenci MERITUM nie mają problemu z procesem adaptacyjnym na studiach i świetnie sobie radzą, kontynuując naukę na wybranych przez siebie kierunkach. Szkoły wyższe są również zadowolone ze współpracy z MERITUM i corocznie fundują Złoty Indeks dla najlepszych uczennic i uczniów naszej szkoły.

ZSTiO to także nowoczesne pracownie, odnowiony budynek szkolny i miejsce do rekreacji, ale MERITUM to przede wszystkim ludzie darzący się szacunkiem i zaufaniem.

Dzięki działalności Samorządu Uczniowskiego oraz kreatywności grona pedagogicznego rok szkolny wypełniony jest wieloma imprezami, z których relacje znajdziesz na naszym szkolnym Facebook’u. Jeśli podoba Ci się nasza oferta zachęcamy do szczegółowego zapoznania się
z kierunkami kształcenia.

Do zobaczenia w MERITUM! Tu jesteś kimś!

Autor:

  • Barbara Niemiec -Falkus, Meritum

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska